16 днів проти насильства
Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, в Радчанській ЗОШ проведено чимало заходів на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Акція розпочалася із презентації “16 днів проти насильства ”. Заступник з виховної роботи Галина Василик акцентувала увагу учнів на тому, що ця кампанія є міжнародною і проходить по всьому світу.
Круглий стіл «Сім'я – простір без насильства» проведено з учнями 10 – 11 –х класів. Практичний психолог Віра Вацеба та соціальний педагог Анастасія Попович провели анкетування на виявлення насильства в сім'ї та школі. Мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його приховані форми (фізичне, сексуальне, психологічне). Насильство не завжди можна побачити, адже вони приховані від інших під страхом, або почуттям сорому. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.
З учнями 9 –их класів школи проведено ряд бесід, присвячених вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистоянню насильству над дітьми з боку дорослих.
З дітьми початкової школи класні керівники разом з психологічною службою провели заняття «Школа рівних можливостей» де діткам в доступній формі пояснили, що насильством є не тільки бійки, а й звичайні штовхани, прізвиська, глузування, все, що порушує права іншого, принижує його гідність.
Проведені заходи, спонукали до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей(дітей) з інвалідністю, хворих на ВІЛ.