Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 51 людина

Аналіз роботи фахової майстерності педагогічних працівників, які атестуються

Дата: 26 березня 2018 о 15:14, Оновлено 26 березня 2018 о 17:47
372 перегляда

Звичайний робочий день у Радчанській школі, четвер, 22 березня 2018 року. Учителі чекали на чергове засідання педагогічної ради, на якому як і завжди мали розглядатися питання робочого плану школи. Зайшовши у кабінет, педагоги зрозуміли, що формат проведення дещо інший. Святково прибраний кабінет, столи розкладені для роботи в групах.
– Аналіз роботи фахової майстерності педагогічних працівників, які атестуються питання, яке розглядається на сьогоднішній педагогічній раді, виголосила директор школи М.М. Гречанюк.
Продовжила В.М. Вацеба, заступник директора з навчально-виховної роботи, яка запропонувала всім присутнім стати учасниками освітнього процесу, але в ролі здобувачів освіти. Щоб зрозуміти форму проведення сьогоднішньої педради, учителі розв’язували два завдання . Перше, на листочках написали свої очікування від педради, виголосили їх (новизни, приємних вражень, креативності, позитивних емоцій, творчості, майстерності, плідної праці,нових ідей, чогось цікавого, поринути у світ роботи іншого вчителя, перейнятися досвідом роботи ….) та прикрасили ними дерево-очікувань. Друге завдання під назвою «Ну щоб здавалося слова…» педагоги швидко склали рядки вислову «Робота учителя на уроці – як диригента в оркестрі: які ноти вибереш, як виконавців настроїш – таку мелодію й будеш мати».
Роботу як диригента, свою майстерність почали один за одним учителі, які атестуються в 2018 році.
Розпочали майстер-клас учителі молодшої школи. Павликівська М.М., спеціаліст вищої категорії , старший учитель, майстер-клас розпочала з поділу на групи, спільно встановили правила роботи. Учителі стали учнями 3-ого класу і, виконуючи завдання з української мови, були активними, хотіли якнайшвидше виконати, перемогти. Цікаво пройшов захист виконаної роботи в групах. Фонетичний розбір слова завжди є складним завданням для учнів, але учителька показала доступні методи та прийоми, які використовує на своїх уроках для виконання такого роду завдань.
Урок літератури провела Бабінчук М.Р., учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, на якому всі поринули в чарівний світ казок. Запропоновані картинки треба було розташувати за змістом казки, скласти проблемне питання, прислів’я та сенкан на головного героя. Присутні відразу пізнали казки, цитували їх, відтворювали з елементами рольової гри, діалогу.
Цікавим і захоплюючим був урок біології, який провела Тимків Х.І., спеціаліст, «Будова рослинної клітини». Учителі були поділені на 4 уявні лабораторії: дослідницьку, наукову, творчу, ігрову. Дослідницька виконувала лабораторну роботу «Вивчення клітини помідори і цибулини під мікроскопом». Наукова лабораторія виконувала вправу на відповідність визначень, зображень, термінів. Творча використовувала новітню технологію лайфхаки, яку часто впроваджує учитель на уроках, виготовлення моделі клітини з пластиліну, квасолин, гороху. Завдання для ігрової лабораторії скласти макет клітини, маючи окремо кожну частинку (пазли) , конструктор по наростаючі, біля дошки два учителя грали в доміно «Будова клітини».
Вацеба М.Г., спеціаліст, розкрила перед учителями методи вирішення екологічних питань. Педагоги у віршах Л.Костенко «Ще назва є, а річки вже немає…», В. Геращенко «Впаду на груди рідної землі…»,Г. Жученка «На Україні не один Чорнобиль…» шукали екологічну проблему та своє бачення вирішення її, складали анаграми, відгадували загадки. Яблуко – асоціація Землі. Поділили його на 4, на 8, на 12 частин і одна дванадцята – це наша земля, яку ми використовуємо – висновок із проведеної роботи. На зернятку вписували екологічні проблеми, а на паростках шляхи вирішення, які прикріплювали біля підніжжя дерева-очікувань. Перегляд двоххвилинного відеоролика «Цар Землі» нікого не залишив байдужим.
Виконуючи на уроках у Квич Л.Р, спеціаліста першої категорії, сучасні форми та методики присутні пригадали назви хімічних елементів, знаків та їх зображення, розрахунок. Знання хімії та таблиця елементів Д.І. Менделєєва допомагали учителям з’єднати запропоновані Людмилою Романівною елементи і в кінцевому результаті вималювати картину. Інтригою був хімічний фокус із порядковим номером хімічного елемента. Цікавою була інтелектуальна гра «Кращий хімік». Правильна відповідь – зароблені бали і відповідно -переможець.
Практичної сторони набув урок географії у Струк О.М., спеціаліста вищої категорії, старшого учителя, на якому педагоги за характеристиками областей повинні були впізнати цю область і прикріпити її за контурами на карті. Зрозуміло, що помилитись не можна, бо Україна єдина з своїми кордонами і областями. Цікавим було те, що характеристики були нетипові, які вимагали знань з географії, економіки, історії, літератури. Оксана Миколаївна закінчила тим, що будь-яке дослідження починається з карти і закінчується нею. Але кінцева карта має бути детальніша, цікавіша, доповнена цікавим матеріалом.
Нагірна О. М. учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, розпочала з того, що кращої , багатшої мови як наша рідна нема. Українська мова – це музика, шелест гаїв, цвірінькання пташок… на жаль , впродовж століть вона зазнала переслідування, тиску, поневірянь, цькувань, так як і наш народ. Були часи, що нашу мову хотіли знищити, навчання українською було заборонено. Наголосила , що культура спілкування є складовою частиною культури людини в цілому. Закликала дотримуватися сталих мовних норм усної і писемної літературної мови. Запропоновані завдання, редагування тексту, завдання з культури мовлення, написання есе, були доцільними для колег і змусили задуматись над тими помилками, які властиві нашому суспільству.
Учителі разом із учителем музичного мистецтва Василюком П.О., спеціалістом першої категорії, відвідали заняття вокального гуртка. Керівник гуртка показав як проходить розспівка, налаштування на спів, розучування пісні. Пісня «Чарівна скрипка» у виконанні педагогів та учнів зворушила всіх до глибини душі. І всі зрозуміли, що підготовка вокальної групи на чотири голоси – це високий професіоналізм.
Лутчин І.І. керівник гуртків військово-патріотичного напрямку зупинився на проблемах та способах їх вирішення. Розповів про роботу гуртків, участь у шкільних та районних заходах.
Відгомін педради не затихав ще кілька днів. Буквально кожен ділився своїми враженнями, емоціями, радістю від того, що є частинкою такого творчого колективу.

В.Ф.Гарасимович, учитель української мови та літератури
Г.В. Поглат, учитель історії

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.