Сторінками рідного краю (2)
Цими вихідними 30 квітня 2018 року учні 5-б, 6-а ,6-б, 8-а класів зі своїми класними керівниками Поглат Г.В., Тимків Х.І., Гарасимович В.Ф., о. Іван захоплювалися краєвидами міст Хотин та Кам’янець-Подільській. Це те місце, де географічно межують три області: Хмельницька, Тернопільська та найменша Чернівецька, де протікає річка Збруч.
Перша зупинка екскурсії - Хотин. Це місто-фортеця, яке розташувалося на узбережжі р. Дністер. Фортеця вразила усіх своїми неприступними мурами та надзвичайними краєвидами. Побувавши там, усі ніби поринули у Середньовіччя. Захоплюючі розповіді екскурсовода про історичні факти міста Хотин, зацікавили найбільше, про відому Хотинську битву між поляками та литовцями за Річ Посполиту, що відбулася о першій половині ХІХ ст. Після розповідей екскурсовода милувалися краєвидами, купували сувеніри, робили фотографії на пам’ять.
Другою зупинкою екскурсії Кам’янець – Подільский – місто сонця, займає третє місце по архітектурних пам’ятках в Україні.. Там прогулялися вуличками старого міста, відвідали католицьку церкву, Ратушу. Незабутні враження залишив історико-архітектурний заповідник „Хотинська фортеця”, що відноситься до Семи Чудес України .
Останньою зупинкою екскурсії невеличке містечко Кривче, де одне з природних див, яким пишається Тернопільщина – «Кришталеві печери». Вхід до неї міститься на крутому схилі долини, вище від русла річки Циганка на висоті 60-70 м. Довжина її ходів – 23 км. Екскурсанти потрапили в загадковий світ підземелля, проходячи крізь вузькі тунелі і печери, в Коридорі чудес побачили перші дива – на стінах іскристо-переливалися кристали. На маршруті траплялися чимало каміння химерної форми, такі як : Буйвол, Сова, Змія, Орел, Крокодил та інші. Ця печера залишила надзвичайно позитивні спогади, всі задоволені побачивши все це на власні очі.
Погода цього краю зустріла привітно. Учні, учителі цікаво провели час і стомлені, але сповненні емоцій і вражень, радощів повернулися до рідної Радчі, зробивши традиційне фото на згадку.
Враженнями від екскурсії поділилася учениця 8-а класу Барган Анастасія.
Ще з вечора я уявляла якою красивою та цікавою буде подорож . В очікуванні ніч промайнула швидко. В дорозі я трішки хвилювалась.
І ось ми під'їжджаємо до Хотина. Навколишня природи – гори, схили, зелень, Дністер вразила нас своєю неповторнісю. Хотинська фортеця здавалася дуже великою та безмежною, всередині було багато цікавого. Ми побачили зброю, гармати, одяг козацьких часів. Ми могли зробити монету власноруч.
За декілька годин ми доїхали до Кам'янця-Подільського. У середині цих великих мурів розташувалось маленьке містечко з пекарнею, кузнею, кав’ярнею. Можна було відчути себе жителем цього давнього поселення, спробувати ремесла. Ми побачили воскову фігуру Кармелюка, якого називають Дон-Кіхотом, почули цікаву легенду про нього. З маленьких віконець фортеці відкривався красивий вид на Збруч.
Потім ми завітали до кришталевої печери, де природа створила чудернацькі фігури тварин. Неможливо передати відчуття перебування у лабіринтах підземелля. Але задоволення від побаченого побороло страх.
Дорога додому була веселою. Всі разом співали пісень, ромовляли, жартували, ділилися враженнями, обмінювались світлинами, хвалилися сувенірами.
Час пройшов непомітно. Ця подорож запам’ятається на все життя.
Діти вдячні організаторам екскурсії за цікаву, пізнавальну подорож стежками рідного краю і чекають на наступну